E-poe lahendused

e-pood

Viimase aja tegemised on seotud olnud e-poodide loomise ja arendamisega. WordPressil põhinevast WooCommerce lahendusest piisab väikese poe jaoks täiesti.

Pilvebüroo e-pood müüb virtuaalseid tooteid. Pangalinkide kaudu maksimine on väga mugav, tooted saab peale seda kohe allalaadida ja e-posti saadetakse link samuti.

Arvete nummerdamiseks ja säilitamiseks kasutatakse siin pilvepõhist lahendust.

Pärnus tegutseva batuudirendi jaoks seadistasin e-poe broneerimissüsteemi.

Kui vajad abi e-poe seadistamisel, võta minuga ühendust margit@digiteod.ee.

Facebooki õppetunnid

Facebooki õppetunnid

Selle nädala koolitustesari jätkub. Täna oli mul võimalus osaleda Differize poolt pakutud Facebooki workshopil.

Eelmisel korral sain mõtiskleda sisuturunduse olemuse üle. Ka täna tuli sellest korduvalt juttu, kuna mida muud Facebookis ikka jagada, kui köitvat ja kasulikku sisu 🙂

Seitse õnnelikku said võimaluse olla Liina testgrupiks ehk esimesteks koolitatavateks.

Tänud selle võimaluse eest!

Osavalt oli valitud inimesed väga erinevatest valdkondadest. Või oli see juhuslik 😉  Igatahes oli väga tore kohtuda ja täiesti teiste teemadega tutvuda. Samal põhjusel on veebilehtede loomise juures minu jaoks huvitav see uude valdkonda sisseelamise pool.

Workshop oli väga sisukas ja praktiline. Aega jäi puudu nagu alati, aga samas kõik oluline sai läbi vaadatud ja proovitud. Kui lihtsamaid asju olid enamik juba katsetanud, siis tasulise reklaami osa oli üsna tundmatu. Seda osa polnud lihtsalt juletud varem proovida. Nii mõnigi sai päeva lõpuks reklaami valmis 🙂

Esimest korra kohta läks meil minu arvates väga hästi.

Tehnilised segadused Facebooki poolel käivad asja juurde.

Soovitan sellise koolituse algajal kasutajal kindlasti läbi teha, kui on plaan seda kanalit ettevõtte turunduseks kasutada. Süsteemset eestikeelset materjali on väga vähe saada, ka jooksvad küsimused saavad nii kohe vastatud. Ja neid tekib kindlasti!

Kui sul Facebooki teemadel abi vaja, siis võta palun ühendust!

Facebooki konto

Facebooki teema jätkuks oli mul täna teistlaadi (esmakordne) kogemus. Ühel pereliikme konto sattus ohtu. Facebooki “turvateenistus” saatis hoiatuseks e-kirja @facebookmail.com aadressiga (jah, see on FB enda oma).

Teistele siit õppetund: vali tugev salasõna, et kurikaelte elu liiga lihtne poleks. Sünniaasta ja lemmiklooma nimi ei lähe kohe mitte, nagu ka sinu nimi kombinatsioonis tähtedega FB.

Sisuturundus kaob peagi?

sisuturundus

Selline mõte käidi välja seminaril. Sisuturundus olevat oma tipu saavutanud ja ühel hetkel tuleb midagi muud asemele.

Rääkis mees, kes turundab nii panka kui kirikut, vahet pole 😛 Mõlemal pidi hästi minema.

Oli inspireeriv päev. Ei tea, kas Blissi hõrgutavatest roogadest või milleski muust 😉 Sestap ka see kirjutis, ammu juba lubasin, et alustan 🙂 Panengi nüüd mõtted kirja.

Neile, kes ei tea, millest üldse jutt käib, selgitan. Kui vaatad netis videot või loed blogi, siis turunduslikus keeles tarbid sa sisu (content). Kui sisu loob ja vahendab ettevõtja eesmärgiga panna sind ostma toodet/teenust, siis see ongi sisuturundus (content marketing). See on mõnes mõttes nagu varjatud reklaam ja see ei pidavat meeldima tarbijakaitseametile. Sisu ja reklaam peavad olema eraldatud. Hakatakse selleteemalist reeglistikku välja mõtlema… Ehk läheb sellega veel mõni aeg 😉

Kuidas luua huvipakkuvat, kordaminevat ja kaasahaaravat sisu?

Ideaalne sisu on uudisväärtuslik. See on huvipakkuv ja kasulik eelkõige lugejale (sulle), mitte ettevõtjale ja/või turundusmeeskonnale. Peaaegu iga esineja kordas: leia oma sihtgrupp ja räägi talle oma lugu, paku meelelahutust või õpeta ja kõik toimib. Kõik ju teavad seda! Millegipärst see lihtne tõde kaob ära, kui mängus on raha. Laia silmaringiga toredast inimesest saab kitsarinnaline jobu 😉

Sisuturunduse plaan on tähtis paika panna, see tuleks ka üles kirjutada ning seda järgida.

Kes loob sisu, selles on küsimus

Kas tellida teenus professionaalilt ehk ajakirjanikult või teha seda ise. Mõlemal on plussid ja miinused. Ajakirjanikud oskavad kirjutada, aga neil võib puududa see miski, mis lugejale hinge poeb. Ehk siis kõige tähtsam pole perfektselt kirjutada, vaid kaasahaaravat lugu rääkida, millest on näha, et see läheb sulle korda.

Sama lugu on tegelikult ka videoga. Koduvideoid (crowdcontent) vaadatakse rohkem, kui suure raha eest tehtud brändivideoid. Sisuturunduse puhul on suhe tarbijaga väga isiklik, ajast ja kohast sõltumatu.

Päeva lõpus said (liiga vähe) sõna sisuloojad, kes teevad seda lõbu pärast (blogijad ja juutuuberid), kelle silm särab. Sest nad teevad seda kirega.

Mõõda ja analüüsi

Analyticsit armastavd siiski kõik, nii ärimehed kui asjaarmastajad. Mõõda tulemust, analüüsi ja tegutse ja mõõda uuesti.

Hollandis on väga populaarsed webcare firmad. Väga põnev ja veider ka, pakuvad ettevõtetele teenust – hoiavad sotsiaalmeedias kaebustel silma peal ja tegelevad klientidega otse. Reageerivad kiiresti ja vahel ka üle. Kas meil ka sellist teenust pakutakse?

Loome sisu ikka edasi. Seda, mis köidab, päriselt.

Ettevõtlusteemadel

Tegin ettevõtlusega algust eelmisel aastal. Äriühing sai asutatud osakapitali sissemakseta. See on väga lihtne 🙂

Aasta lõpus tegin osakapitali sissemakse ära ja nüüd oli vaja teha äriregistris muudatus.

See enam nii lihtne ei olnud. Panen oma tegevuste logi siia kirja, ehk on kellelegi abiks.

23.12. Tegin sissemakse isiklikult arvelt SEB pangas ettevõtte kontole LHV pangas.
SEB pank võimaldab salvestada ka ddoc-formaadis maksekviitungi, mille plaanisin ülekande toimumist tõendada.
Edasi tahtsin teha muudatuse äriregistris. Minu ettevõte on ju nüüd igati korrektne – osakapital olemas.
Logisin ettevõtjaportaali ja tegin äriregistri kande muutmise avalduse, paar klõpsu ja lisasin avaldusele ka ddoc-formaadis maksekviitungi.
Avaldus menetlusse võetud.
Samal päeval tuli taotlusele vastuseks Harju Maakohtu registriosakonnast määrus, mis teatas, et “Lisatud maksekorraldus ei tõenda rahalise sissemakse tegelikku laekumist äriühingu kontole”.
30 päeva anti aega puuduste kõrvaldamiseks.

27.12. Käisin SEB pangakontoris, kust sain paberil tõendi, et ülekanne on tehtud.

31.12. Viisin paberi Harju Maakohtu registriosakonda. Proua ütles kohe, et “siin on ettevõtte nimi puudu”, aga võttis paberi vastu. Ei osanud seda kohe tähele panna.
Proua teadis, et milline see vorm peab olema – “meile kogu aeg tuuakse”. Aga infot selle kohta kuskil pole ja küsida kelleltki otse ka ei saa, sest “meil on kirjalik menetlus”.

02.01. tuligi vastus Harju Maakohtu registriosakonnast. Uus määrus, mis teatas, et “Lisatud panga teatis ei tõenda rahalise sissemakse laekumist äriühingu kontole”.
20 päeva anti aega puuduste kõrvaldamiseks.

05.01. Läksin uuesti SEB panka, seekord peakontorisse. Ootasin pika järjekorra. Sain kena noormehe jutule, kes ütles, et “no muidugi, meie oleme targemad ja kohe anname õige paberi”.
Aga siis jäi mõttesse ja küsis kolleegilt. Vastuseks sain, et peaksin minema LHV panka, kuna SEB pank ei saa tõendada, et raha on LHVsse laekunud. Loogiline!

Läksingi LHV kontorisse. Kena ja kohvilõhnaline 🙂
Kiire teenindus ja vastus käes.
“Kas soovite paberil või digitaalselt allkirjastatud tõendit? Jah, me teame, milline see peab olema. Haldur saadab selle meilile homse päeva jooksul.”
Aitäh!

06.01. Saabuski e-kiri bdoc-failiga. Saatsin selle edasi kohtu registriosakonda ja paari tunni pärast tuli vastus, et äriregistri muutmiskanne on tehtud.
Jess!